Ο Δίαυλος 92,4 στο ντερμπι της Α2 ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ Ηρακλής Σαππών – Προοδευτική Λυκείου

Ο Δίαυλος 92,4 λόγου της αναβολής των αγώνων της Α1 ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ βρήκε την ευκαιρία να παρακολουθήσει από κοντά το ντέρμπι της αγωνιστικής της Α2 στις Σάππες μεταξύ των 2 πρωτοπόρων του Ηρακλή Σαππών και της Προοδευτικής Λυκείου.Νικητής του αγώνα ο Ηρακλής Σαππών που από το Α Ημίχρονο “καθάρισε ” το παιχνίδι πετυχαίνοντας 3 γκολ .Στο Β Ημίχρονο το ματς ισορρόπησε και η Προοδευτική Λυκείου μπήκε στο γήπεδο πιέζοντας τον Ηρακλή προσπαθόντας να βρεί το τέρμα το οποίο συνέβηκε βέβαια λίγο πριν την λήξη του αγώνα στις καθυστερήσεις μειώνοντας το σκορ σε 3-1.Οπότε ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.Ο Ηρακλής Σαππών λοιπόν πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης μένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ερασιτεχνικής της ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ