ΠΟΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ Η ΑΕΚ ΜΕ 0-2 ,ΜΕ ΤΟ ΕΝΑΜΙΣΙ ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ

Η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει μια πολυ σημαντική νίκη τόσο για την ίδια όσο και για την κατάταξη της Ελλάδας στην UEFA , στο κυνήγι της 15ης θέσης, με 0-2 απέναντι στην Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα.

Αν και το παιχνίδι ήταν αρκετά μοιρασμένο ανάμεσα στις δυο ομάδες, οι κιτρινόμαυροι ήταν αυτοί που είχαν την περισσότερη ουσία στο παιχνίδι τους και κατάφεραν να πετύχουν στο δεύτερο ημίχρονο τα δυο γκολ, που τους χαρίζουν την νίκη στο πρώτο επίσημο ματς τους για φέτος ,πρώτα στο 60ο λεπτό με τον Πέτρο Μάνταλο να βάζει την ‘Ενωση σε θέση οδηγού και τον Λιβάγια να τελειώνει από το πρώτο κι όλας παιχνίδι την πρόκριση στο 85’ με το 0-2.

Πλέον η ΑΕΚ αρκεί να υπερασπιστεί το προβάδισμα της την άλλη Πέμπτη στο ΟΑΚΑ καθώς σίγουρα θα μιλάμε για αυτοκτονία αν καταφέρει να μην προκριθεί.