ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΓΚΙΑ

Ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 0-2 στο Περιστέρι από την Λέγκια Βαρσοβίας και μένει εκτός συνέχειας (0-0 το σκορ του πρώτου αγώνα στην Πολωνία) από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και για φέτος. Τα γκολ για την πολωνική ομάδα πέτυχαν οι Στολάρσκι στο 29′ και Γκβίλια στο 51

Παρά το γεγονός ότι οι ελληνική ομάδα μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε με υπομονή και σωστή ανάπτυξη από την άμυνα να προηγηθεί, ωστόσο δεν τα κατάφερε έχοντας και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο. Μετά το 0-1 των Πολωνών τα πράγματα εγιναν αρκετά δύσκολα με τους κυανόλευκους να ζητούν πλέον ανατροπή. Το δεύτερο γκολ στο 51′ ήρθε κόντρα στις φιλοδοξίες της ομάδας του Γιάννη Αναστάσιου για μια γρήγορη ισοφάριση στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και ουσιαστικά αποτελείωσε τον Ατρόμητο ο οποίος δεν μπόρεσε να απειλήσει ξανά, ουσιαστικά, στο υπόλοιπο παιχνίδι.