ΜΕΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ “ΑΧ” Ο ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΠΙΕ ΝΕΡΟ

Ο Άρης διέψευσε όλους όσους είχαν τελειωμένη την υπόθεση πρόκρισης του μετα το 3-0 στην Νορβηγία από την Μόλντε, έκανε την ανατροπή στο Κλεάνθης Βικελίδης, κέρδισε με 3-0 , έστειλε το μάτς στην παράταση αλλά τελικά δέχτηκε γκολ στο 105+1′ που τον άφησε εκτός ευρωπαϊκής συνέχειας.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο για να κάνουν την μεγάλη ανατροπή και το κατάφεραν αποδεικνύοντας ότι το 3-0 του πρώτου αγώνα ήταν σε ένα ατυχές βράδυ, από μια Μόλντε που δεν τον απείλησε καθόλου μέχρι το σημείο του 3-1 παρά μόνο με ένα σουτ στο δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 25′ με τον Ματίγια με απίθανη εκτέλεση φάουλ και διπλασίασαν τα τέρμα τους στο 37′ με τον Δεληζήση κάνοντας ξεκάθαρο στους Νορβηγούς ότι δεν θα περάσουν εύκολη νύχτα. Το 3-0 ήρθε εν τέλει από τον πιο δραστήριο παίκτη των γηπεδούχων, τον Ντιγκινί, στο 84′ και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, ενώ όλα έδειχναν ότι ο Άρης πλέον είναι το αφεντικό, το φαβορί, η ομάδα που θα πάρει την πρόκριση, τελικα η Μόλντε με την πρώτη της ουσιαστική ευκαιρία στον στόχο έκανε το 3-1 στο 105+1′ με τον Μπολί και πλήγωσε τον Άρη που πλέον ήθελε δυο γκολ για να προκριθεί με λίγο χρόνο να απομένει

Δυστυχώς ο Άρης μετά τον Ατρόμητο έγινε η δεύτερη ελληνική ομάδα που μένει εκτός με τα πράγματα να δυσκολεύουν όσο αφορά την κατάταξη της Uefa αφού πλέον μόνο Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ μπορούν να μαζέψουν βαθμούς από εδώ και πέρα για την χώρα μας.