ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Ολυμπιακός αγωνίζεται σήμερα , στις 19:55 , στο Μόναχο απέναντι στην Μπάγερν, η οποία βρίσκεται σε μεταβατική περίοδο , μετά την πεντάρα από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης για το γερμανικό πρωτάθλημα το περασμένο Σάββατο. Οι βαυαροί απομάκρυναν από τον πάγκο τους τον Νίκο Κόβατς μετά την βαριά ήττα. Η Μπάγερν είχε να δεχτεί 5 γκολ σε παιχνίδι πρωταθλήματος από το 2009, με αντίπαλο την Βόλφσμπουργκ, όταν οι λύκοι κατέκτησαν και τον τίτλο στο τέλος της χρονιάς.

Οι παίκτες του Μάρτινς καλούνται να εκμεταλλευτούν την άσχημη περίοδο που περνάει η γερμανική ομάδα και να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα στην μάχη που τελικά θα δώσουν με τον Ερυθρό Αστέρα για την τρίτη θέση που οδηγεί στην φάση των 32 του Europa League. Οι ερυθρόλευκοι δεν έχουν παρά να αφήσουν πίσω τους το στραβοπάτημα με την Ξάνθη για το πρωτάθλημα, στραβοπάτημα που δεν τους στοίχισε αφού και ο ΠΑΟΚ έφερε ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα , διατηρώντας έτσι την διαφορά στους 2 βαθμούς.

Οι Πειραιώτες σίγουρα έχουν έναν πολύ δύσκολο αγώνα απέναντι σε ένα ευρωπαϊκό μεγαθήριο που πάντα θα είναι μεγάλη ομάδα σε ότι περίοδο κρίσης και αν βρίσκεται. Σίγουρα χρειάζεται υπερπροσπάθεια, ωστόσο έχουμε μάθει ουκ ολίγες φορές ότι στο ποδόσφαιρο όλα μπορούν να συμβούν.